Domácí

Malý chlapec se těžce zranil na kole. Transportovat ho musel vrtulník

Malý chlapec se těžce zranil na kole. Transportovat ho musel vrtulník
Zdroj: Horská služba Jeseníky

Vážně zraněného chlapce musel v sobotu do nemocnice převézt záchranářský vrtulník. Hoch si v Jesenících vyjel s rodinou na kole. Jen za sobotu museli tamní horští záchranáři vyjíždět ke třem zraněným kolařům.

Pád na kole při vyjížďce s rodinou v sobotu vpodvečer ve skiareálu Karlov v Moravskoslezském kraji skončil pro devítiletého hocha bolestivým zraněním. Zlomil si stehenní kost.


“Měl veliké bolesti, takže jsme mu se souhlasem otce šetrně rozstřihli kalhoty a sundali cyklistické chrániče. Pak jsme mu dali vakuovou dlahu a přes našeho dispečera jsme se domluvili na asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl k výjezdu zasahující člen Horské služby Jeseníky Ondřej Šimko.


Chlapce následně ve vakuové matraci převezli za doprovodu maminky na terénní čtyřkolce. "Dopravili jsme ho na parkoviště pod skiareálem, kam vzápětí dosedl vrtulník," doplnil Šimko. Lékaři si chlapce převzali a vrtulníkem ho transportovali do nemocnice na další vyšetření.

Související obsah


Jde o třetí sobotní případ zraněného cyklisty na Karlově. "V jednom případu se jednalo o zlomenou klíční kost, ve druhém pak pravděpodobně o zlomený prst," popsal zranění náčelník horské služby Vítězslav Kaller.


Krásné počasí láká na cyklotrasy v Jeseníkách stále více milovníků horských kol. "Všechny proto vyzývám, aby bezpodmínečně dodržovali bezpečnostní pravidla pro horské cyklisty," apeloval na výletníky Kaller.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz