Domácí

Exim Tours mazal negativní příspěvky klientů. Ti se domáhají svých peněz

Mazání příspěvků, blokování účtů na sociální síti. Na to si stěžují klienti jedné z největších tuzemských cestovních kanceláří Exim Tours. Na facebookovém profilu cestovky se domáhali vrácení zbytku peněz za zájezdy stornované před příjetím lex voucher. Místo toho je ale správce stránky zablokoval. Podle vedení cestovní kanceláře kvůli vulgaritám.

Středeční příspěvek na profilu Exim Tours propagující dovolenou v České republice měl v jednu chvíli více než stovku komentářů. Najednou se začaly ztrácet. Stejný příspěvek měl v sobotu v poledne pouhých 18 komentářů. A to veskrze pozitivního charakteru.


Ty negativní zmizely. Autory byli hlavně klienti, kterým cestovka nevrátila zálohy bez stornopoplatků za zájezdy zrušené v březnu a začátkem dubna. "Klienti, kteří na to na jejich facebooku upozorňovali, byli zablokováni a smazáni," řekl klient cestovní kanceláře Jiří Dlabaja.

Související obsah


"Smazali nejen všechny moje příspěvky, ale zablokovali mě jako uživatele. Jak už teď vím, tak to udělali spoustě lidí, kteří se domáhali peněz," dodal další klient Petr Hrůza s tím, že si Exim nejspíše platí cenzora, jenž po nocích maže příspěvky, které se jim zkrátka nehodí.

Exim Tours tvrdí, že z diskuze smazal jen ty, kteří si to zasloužili. Třeba kvůli vulgaritám. "Já tohle nebudu komentovat, můžu to zjistit v pondělí, až budu mít více informací," sdělil mluvčí Exim Tours Petr Kostka.

Související obsah

Řada firem se na svých profilech chová stejně a ač se to lidem nelíbí, nezákonné to není. "Je naším svatým právem smazat z profilu to, co se nám nelíbí. Facebook to tak nastavil," řekl expert na sociální sítě František Vrábel.


Kvůli obavám z koronaviru řada lidí zájezdy ještě v březnu sama stornovala. Exim Tours jim místo vracení záloh začal nabízet vouchery snížené o stornopoplatky. To ale ministerstvo pro místní rozvoj odmítlo. Cestovka teď slibuje, že každý, kdo má podle zákona nárok, peníze dostane.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz