Zahraničí

Krutá smrt v plamenech: Domov důchodců u Moskvy zachvátil požár

Krutá smrt v plamenech: Domov důchodců u Moskvy zachvátil požár
Zdroj: Profimedia

Nejméně devět klientů pečovatelského domova pro seniory v noci na pondělí tragicky zahynulo v ruském Krasnogorsku nedaleko Moskvy, když domov zachvátily plameny.

V jakých podmínkách v domově senioři žili, je předmětem vyšetřování. Pečovatelský dům totiž neměl oficiální povolení, klienti žili v běžném obytném domě, ubytováno jich zde mělo být zhruba třicet.

O přestárlé pečovalo celkem osm pečovatelů. Mnozí stařečci byli ale upoutáni na lůžko, když požár vypukl, nedokázali se z domova dostat bez pomoci. Oheň vypukl těsně před půlnocí z neděle na pondělí, zhruba po hodině již měl být uhašen.

Související obsah

V domově jich nakonec mělo uhořet devět nebo deset, přesné počty obětí a zachráněných zatím nejsou známy. Někteří klienti se také nadýchali kouře a skončili v nemocnici. Podle agentury Interfax, která o případu informovala, se podařilo zachránit asi dvacet lidí.

Příčina požáru se rovněž vyšetřuje, podezření ale padá na rozbitý bojler ve sprchách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz