Domácí

Kvůli transportu 150kilové ženy museli v Praze uzavřít celou ulici!

Výsuvná plošina i speciálně upravené vozidlo. Pražští záchranáři v pondělí převáželi do nemocnic dvě nadrozměrné pacientky. O záchraně přes okno rozhodl velitel zásahu, jedna z žen skončila na chirugii.

Hned dva netradiční převozy pacientek do nemocnice musely během pondělí řešit složky Integrovaného záchranného systému v Praze. V obou případech dostávaly nadrozměrné ženy z bytu na ulici přes okno za pomoci výškové techniky. Na Stodůlkách musela být kvůli zásahu na půl hodiny uzavřena jedna z ulic.

Asi 150kilovou ženu na Praze 13 v ulici v Hůrkách nebylo možné vyvézt z jejího bydliště přes dveře, hasiči ji tak naložili na nosítka a přes okno umístili na výsuvnou plošinu hasičského vozu. "Velitel zásahu rozhodl, že s ohledem na situaci je bezpečnější pacienta transportovat výškovou technikou z okna bytu," potvrdl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Související obsah

Poté, co byla žena bezpečně na zemi, mohli ji zdravotníci konečně naložit do připraveného zdravotníckého vozidla. Prakticky stejná podívaná se v pondělí odehrála také v jiné městské části, konkrétně v Libni.

"Společně s hasičským sborem jsme zasahovali u případu 47leté ženy v Libni. Na místě zasahovala naše posádka a poté i naše speciální vozidlo, které slouží k přepravě nadměrných pacientů," řekla Jana Poštová, mluvčí pražské záchranné služby. Tím byla pacientka, která trpěla bolestmi břicha, přepravena na chirurgické oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Související obsah

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz