Domácí

Děti si hrály s otevřeným ohněm, požár způsobil škody za půl milionu

Děti si hrály s otevřeným ohněm, požár způsobil škody za půl milionu
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Ve Svitavách v úterý vypukl v jednom z tamních domů požár, ke kterému musely vyjet čtyři jednotky hasičů. Podle vyšetřovatelky byla příčinou události hra dětí s otevřeným ohněm. Přestože plameny zachvátily pouze půdu a střechu, škody dosáhly půl milionu korun.

Požár vypukl v domě v bytové zástavbě, likvidovat ho museli profesionální hasiči ze Svitav a tři jednotky dobrovolných hasičů z Březové nad Svitavou, Svitav a Radiměře. Díky jejich okamžitému zásahu měli obyvatelé domu štěstí - požár se nerozšířil dál a poškodil pouze střechu a půdu.

Uhasit oheň bylo zdlouhavé a náročné vzhledem k velkému bordelu. "Hasiči museli vynést naskladněný nepořádek a následně zlikvidovat všechna ohniska. Ohořelý vynesený nepořádek bylo nutné též uhasit," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Související obsah

Podle slov vyšetřovatelky za požárem stály děti. Nezaložily ho však úmyslně, "pouze" si hrály s otevřeným ohněm. "Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši tří milionů korun," konstatovala Horáková. Požár si naštěstí nevyžádal žádná zranění ani oběti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz