Zahraničí

Co jsou podivné objekty zač? Zprávy Pentagonu popisují setkání s "UFO"

Americká vláda odtajnila další informace o střetech stíhacích letounů amerického námořnictva se záhadnými objekty připomínajícími UFO. Zprávy, které měly být původně neveřejné, detailně popisují podivná setkání.

Dokumenty amerického námořnictva, které byly dříve označeny jako "pouze pro úřední využití", získala americká televize CNN a jejich obsah zveřejnila. Týkají se tří krátkých videí, které koncem dubna odtajnil Pentagon a které ukazují neidentifikovatelné létající objekty, se kterými se setkaly stíhací letouny amerického námořnictva. 

"Neznámé letadlo se zdálo být malé velikosti, přibližně jako kufr, a stříbrné barvy," uvádí jeden z dokumentů popisující incident z března roku 2014. Během tohoto střetnutí se dostala jedna ze stíhaček amerického námořnictva do blízkosti objektu, nebyla ale schopná určit jeho totožnost.

Zpráva dodala, že pilot se znovu pokusil objekt vyhledat, nebyl toho ale schopen. Na videích je díky infračerveným kamerám vidět, jak se záhadné letouny rychle pohybují. Piloti jsou až v úžasu z toho, jak vysoká je rychlost. Jeden z nich spekuluje o tom, že by se mohlo jednat o robota.

Související obsah

Některé zprávy toto hodnocení sdílejí a považují objekty za bezpilotní letouny - tedy drony. Nicméně armáda nedokázala zjistit, kdo je majitelem těchto "dronů", což představuje velkou výzvu pro americkou bezpečnost. "Kontrolní úřad kontaktoval řadu místních provozovatelů bezpilotních vzdušných systémů, žádný z nich ale o objektech nic nevěděl," uvádí jedna zpráva.

"Může to být otázkou času, než se jedna z našich stíhaček ve vzduchu srazí s neidentifikovatelným vzdušným systémem," varuje jeden z autorů zprávy. Zatím tedy není jasné, co jsou objekty zač. Námořnictvo má nyní dokonce oficiální pokyny, jak postupovat, pokud se domnívá, že narazilo na UFO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz