Krimi

Vlak po srážce s autem vykolejil, řidičku museli hasiči vyprostit! VIDEO

Celkem čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu krátce po poledni u vážné nehody osobního auta a motorového vlaku v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Řidička škodovky zůstala v autě zaklíněná, vlak po nárazu naopak vykolejil.

"Střet motorového vlaku se Škodou Kodiaq byl na tísňovou linku ohlášen šest minut po třinácté hodině. Po příjezdu na místo se ukázalo, že v autě zůstala zaklíněná řidička. Po nárazu vlak vůz tlačil 100 až 150 metrů," řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák. O síle srážky svědčí i to, že vlak po ní vykolejil.

Uvězněnou ženu tak hasiči museli z vraku vyprostit. "Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům, zároveň jim pro jejich další práci vytvořili zázemí kryté zástěnou. Poté pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby," popsal Kozák.

Související obsah

Ve vlaku cestovalo v době nehody celkem 20 lidí, lehce se zranila jen vlakvedoucí, kterou záchranáři ani nemuseli odvézt do nemocnice.

"Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje," uzavřel Kozák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz