Videoreportáž

Adoptuj si babičku nebo dědečka. Program pomáhá seniorům v nouzi

Staří lidé jsou ve skupině nejvíce ohrožených. V Bolívii vznikl program „Pomoz prarodiči“. O co se jedná? Dobrovolníci náhodně navštěvují babičky a dědečky, kteří nikoho nemají. Donesou jim jídlo, poučí je o hygieně a popovídají si s nimi.

"Adoptovali jsme prarodiče a budeme se s nimi nadále vídat. Nemůžeme je jen tak nechat a nenavštívit jen kvůli rostoucí pandemii. Naopak, budeme za nimi chodit a milovat je až do jejich posledních dnů," řekl dobrovolník Sergio Royuela. Na radost navštívených se podívejte ve videu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz