Krimi

Mladík si chtěl odpracovat dluh sexem, nakonec měl muže zabít. Jde za mříže

Za vraždu 68letého muže, kterému měl dodat kostým čerta, dostal Lukáš Toman 10 let vězení. Mladík se k činu přiznal, popsal ho jako zatmění. Podle jeho výpovědi se měl se zavražděným mužem domluvit na tom, že si u něj odpracuje dluh sexem, skončilo to ale hádkou.

Městský soud v Praze poslal do vězení 25letého mladíka, který podle verdiktu zavraždil 68letého muže ve sklepě v jednom z domů na pražském Pankráci. Za mřížemi si má odpykat 10 let, rozsudek ale není pravomocný.

Vražda, kterou začal soud projednávat v pondělí, se udála loni na podzim za podivných okolností. Vše mělo začít, když se tehdy 24letý Lukáš Toman domluvil s 68letým mužem z Prahy, že mu dodá kostým krampusového čerta.

Toman mu věci podle své výpovědi dovezl na Pankrác 22. září. Nestihl prý ale vytvořit celý kostým, za který dostal předem zaplaceno. Bral to tedy tak, že zákazníkovi dluží, proto se prý domluvili, že si peníze sexuálně odpracuje.

Související obsah

Pak se ale měli muži pohádat a Toman údajně napadl klienta dosud nespecifikovaným předmětem. Podle obžaloby mu zasadil několik smrtících ran přímo do hlavy. Čím měl na muže zaútočit, dodnes není jasné. Podle soudního znalce by mohlo jít o nějaký palcát.

Pak prý mladík ze sklepa, kde návštěva probíhala, utekl a odjel domů. Brzy nato ho zadržela policie. K činu se přiznal, prý všeho velmi lituje a ve vězení chce pracovat, aby pozůstalým uhradil škodu. Útok popisuje jako zatmění, opilý ani zdrogovaný ale nebyl.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz