Krimi

Vlak vykolejil, vagony se zřítily z náspu. Policie našla viníka

Kriminalisté obvinili strojvedoucího, který měl loni v červenci zavinit železniční nehodu nákladního vlaku u Mariánských Lázní na Chebsku. Souprava, převážející vápenec, poté vykolejila. Policie potvrdila, že strojvedoucí trojnásobně překročil povolenou rychlost.

Policie uzavřela vyšetřování jedné z nejvážnějších nehod v nákladní železniční dopravě za poslední desítky let v Česku. Souprava vykolejila loni 28. července odpoledne, průběh nehody natočil náhodný svědek. Vypadalo to, jako když se k zemi skácí domino.

Lokomotiva sice zůstala na kolejích, ale plně naložené vagony se jeden po druhém zřítily z náspu. Vlak jel místem výstavby silnice blízko Mariánských Lázní, kde byla z toho důvodu omezená rychlost. Tu podle kriminalistů ale strojvedoucí nerespektoval.

"Do úseku, pro který je nařízena maximální průjezdní rychlost 30 kilometrů v hodině, měl vjet rychlostí 90 kilometrů v hodině. Celková škoda byla odhadnuta na téměř 20 a půl milionu korun," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu ohrožení z nedbalosti. Nehoda poškodila asi 200 metrů kolejí a 300 metrů trakčního vedení. Do vyprošťování byla nasazena těžká technika včetně jeřábu, tanku a sacího bagru, který odlehčoval vagony plně naložené vápencem.

Obviněného strojvedoucího teď čeká soud, který ho může poslat do vězení až na osm let.

epa, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz