Domácí

Třináctiletá dívka se zřítila do hlubokého lomu, padala 20 metrů!

Třináctiletá dívka se v pondělí zřítila do lomu Mikšov nedaleko Skutče. Dívka měla spadnout do dvacetimetrové hloubky, její pád byl naštěstí brzděný, záchranáři ji tak našli při vědomí. Zásah komplikoval velmi náročný terén. Dívku transportoval do nemocnice vrtulník.

Jedná se už o třetí zásah leteckých záchranářů z Hradce Králové v Pardubickém kraji v nepřístupném terénu za méně než měsíc. V pondělí vyrazil vrtulník do lomu Mikšov, první informace hovořily o pádu dívky do zhruba dvacetimetrové hloubky.

"Dívčin pád byl naštěstí brzděný, takže ji záchranáři po příjezdu na místo nalezli při vědomí. Nacházela se ale v obtížně přístupném terénu na skalní terase, stovky metrů od sanitky," informovali záchranáři Pardubického kraje.

Zraněnou dívku záchranáři ošetřili a poskytli ji veškerou potřebnou péči, zajistili ji do speciálního transportního zařízení a následně pomocí lanového podvěsu pod vrtulníkem vyzvedli a přenesli na místo, kde ji mohli naložit na palubu.

Související obsah

"Poté slečnu letecky dopravili do traumacentra v královéhradecké Fakultní nemocnici. Při pádu utrpěla poranění v oblasti trupu a končetin," doplnili záchranáři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz