Videoreportáž

Kůň si povodil vlak. Souprava za ním poslušně popojížděla několik metrů

Kůň procházející se po kolejích na trati z Adršpachu zastavil motorák. Vlak jel přibližně 50km rychlostí a strojvedoucí před ním zvládl zabrzdit, takže nedošlo k žádnému neštěstí. Flegmatický hřebec ale ani přes houkání vlaku z kolejí neuhnul. Vlak si tak doslova povodil a strojvedoucímu dával jasně najevo, že uhne, až uzná za vhodné. Po pár minutách se tak skutečně stalo a vrátil se zpátky na pastvinu. Vlak potom i přes malé zdržení pokračoval plynule dál. Na vtipné záběry, kdy zvíře "ovládá" několikatunový kolos, se podívejte na videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz