Domácí

Operátoři zavedli nový poplatek! Jeho výše se liší, úřad vše prověřuje

Operátoři zavedli nový poplatek! Jeho výše se liší, úřad vše prověřuje
Zdroj: Getty Images

O kredit, který jste nestihli vyčerpat před převodem čísla k jinému operátorovi, už sice nepřijdete, za jeho vrácení ale musíte zaplatit. Podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) využili možnosti zpoplatnit tuto službu všichni tuzemští operátoři.

Novela zákona o elektronických komunikacích přinesla jednodušší přechod a převod čísla k jinému operátorovi nebo konec sankcí za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou. Další změnou je to, že by vám měl operátor vrátit nevyčerpaný kredit.

Dosud si společnost, od které jste přecházeli k jiné, ponechávala celý kredit, nebo z něj část strhla. Teď vám ho bude muset do koruny vrátit. Má to ale háček, kvůli kterému můžete zaplatit nakonec víc, než vám v kreditu zbývá.

Novela totiž mobilním operátorům umožňuje zpoplatnit vracení kreditu. Musí to být uvedeno ve smlouvě a výše poplatku musí odpovídat skutečným nákladům, které poskytovateli vznikly při vrácení zůstatku. Toho se rozhodli využít všichni operátoři.

Související obsah

Společnost O2 si za vrácení kreditu účtuje 199 korun, T-Mobile necelých 119 korun a Vodafone 149 korun. "Výši účtovaných poplatků úřad prověří," ujistil ČTÚ ve své monitorovací zprávě, v níž také o nových poplatcích informoval.

ČTÚ zveřejňuje také mapu pokrytí mobilním signálem. Podívejte se, kde ji najdete:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz