Debaty u piva

DEBATY U PIVA: Zástupci cestovek mluvili o dovolené v Česku a cizině

V pořadu Debaty u piva hovořil moderátor Petr Suchoň spolu s hosty Ondřejem Rušikvasem, provozním ředitelem cestovní kanceláře Blue Style, kastelánem hradu Karlštejn Lukášem Kunstem a ředitelem CK Fischer Jiřím Jelínkem na téma cestovního ruchu.

Letošní léto bude pro mnohé velmi odlišným. Jaké země se pro české turisty otevřou není dosud zcela jasné. O tom, jak by mohla situace vypadat a zda současná situace podpoří růst cen zájezdů, se rozpovídali zástupci cestovních kanceláří CK Fischer a CK Blue Style.

Většinu lidí zaskočila informace, že CK Fischer ruší všechny zájezdy na letní měsíce. "Zákazníkům chceme dát relevantní nabídku. Na našem webu nenajdete ze zájezdů červenec a srpen nic. Destinace začneme nabízet až ve chvíli, kdy nebudou potřeba v dané destinaci žádná opatření," sdělil ředitel CK Fischer Jiří Jelínek.

Turisty zajímá také především cena zájezdů. Ta bude dána zejména nabídkou a poptávkou. Hoteliéři budou dle Jelínka chtít klienty do destinací nalákat, čemuž by měla odpovídat také cena. "My jsme deklarovali, že ceny, za které mohli klienti koupit zájezdy v lednu, nebudou rozhodně v rámci last minute zájezdů vyšší. Myslíme si, že budou dokonce i nižší a cenově tak budou klienti příjemně překvapeni," konstatoval Jelínek.

 

Související obsah

Ondřej Rušikvas z CK Blue Style přitakal, že lidem, kteří dali cestovní kanceláři důvěru už před několika měsíci, jsou schopni nabídnout zájezd se slevami i deset procent. "Budeme určitě schopni si vyjednat velmi zajímavé a atraktivní podmínky," ujistil.

Co se týče zahraničních destinací, situace vypadá velmi nadějně. Například v Řecku bude čekat výletníky pravděpodobně příjemné překvapení. Nebudou se totiž muset na plážích tísnit mezi tisícemi dalších turistů a možná si některé z nich užijí sami pro sebe.

Dostupné by mohly být spolu s dříve zmíněnými také Kanárské ostrovy, Mallorca, Kypr nebo Řecko. Kromě bezpečnostních podmínek bude také důležitá i dostupnost. "Velmi populární jsou Tunis i Egypt a věřím, že tyto země také splní podmínky ve smyslu bezpečí lidí a komfortu cestování," řekl Rušikvas s tím, že situace je z epidemiologického hlediska velmi příznivá.

Související obsah

Otázka padla i na možný "dovolenkový balíček", který by mimo jiné obsahoval také testy na Covid-19. "Byly tu různé názory, ale my říkáme ne. Pokud se má cestovní ruch nastartovat, jsme pevně přesvědčeni, že to má být bez testů," okomentoval případné poskytování testů k dovoleným Jelínek a dodal, že 99,9 procent turistů stejně upřednostní země, které budou bez omezení.

Kastelán hradu Karlštejn Lukáš Kunst pevně věří, že letošní sezóna bude dobrá, i přesto, že ztráty se jim nejspíše dohnat nepodaří. V letošním roce se budou soustředit především na zkvalitnění služeb a také bezpečí zákazníků. Návštěvníky ovšem ujistil, že cena vstupného se měnit nebude.

Související obsah


Část Karlštejna prochází rekonstrukcí, což zmenšuje prostor turistům. Z tohoto důvodu budou roušky na hradu povinné jak v případě interiéru, tak i v exteriérových částech hradu. "Nejsme schopni říct, kolik lidí se tam vejde. Vše se vyvíjí. Snažíme se, aby bylo omezení pro turisty co nejmenší," doplnil Kunst s tím, že svatby jsou letošní rok kvůli stavbě zrušené, ale kulturní akce budou. Turisté se můžou těšit například na noční prohlídky.
 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz