Zahraničí

Zázrak v Karáčí! Dva lidé mohli přežít pád letadla do obydlené oblasti

Do pákistánského města Karáčí se zřítilo letadlo se 98 lidmi na palubě. Podle leteckých úřadů měl stroj přistávat, když se ztratil z radaru. Dopadl do obydlené oblasti, úřady mluví o dvou přeživších.

Letadlo společnosti Pakistan International Airlines odstartovalo z Láhaur a v Karáčí mělo přistát ve 14:30 místního času. Krátce předtím ale zmizelo z radaru. Mluvčí aerolinek Abdullah Khan to sdělil americké televizi CNN.

Pilot Airbusu A320 měl před pádem hlásit technické problémy. "Bylo mu řečeno, že jsou pro něj vyklizeny obě přistávací dráhy, ale on se rozhodl pro jinou trasu. Vyšetřujeme, jaké technické potíže měl," uvedl Khan. Podle svědků se pilot pokusil několikrát přistát.

Na webu LiveATC.net se objevila údajná nahrávka hovoru mezi pilotem a řídící věží. "Nalétáváme přímo, pane... Ztratili jsme motor," je slyšet pilot. "Potvrďte svůj pokus přistát," reaguje dispečer. "Pane, mayday, mayday, mayday, mayday, Pakistan 8303," křičí pilot, než se spojení přeruší.

Pákistánské ministerstvo letectví nejdříve uvedlo, že na palubě bylo 99 cestujících a osm členů posádky. Později počet upřesnil na celkem 98 pasažérů, z toho sedm členů posádky. Stroj dopadl do obydlené oblasti, jak je patrné i ze záběrů, které se objevily v médiích. Na videích je vidět poničená ulice, z některých domů stoupá kouř.

Související obsah

Letadlo podle místních médiích při pádu několik budov poničilo, stejně jako elektrické vedení. Místo je bez proudu. Podle starosty Karáčí nikdo cestujících nepřežil. Dva zdroje z úřadu pro civilní letectví ale podle agentury AP potvrdily, že nejméně dva lidé tragédii přežili.

Kolik obětí si nehoda vyžádala, tak zatím není jasné. Místní nemocnice pouze informovala, že přijala šest zraněných a 11 mrtvých, kteří putovali do márnice. Pákistánský premiér Imran Khan už kondoloval pozůstalým a slíbil řádné prošetření případu. Americká CNN mluví o 38 potvrzených obětech.TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz