Domácí

Policejní jackpot: Chytili hledaného muže v hledaném autě a pod vlivem

Parádní úlovek se podařil pražským policistům z pohotovostní motorizované jednotky v pátek kolem osmé hodiny večer. Podařilo se jim dopadnout muže, který směrem na Barrandov jel v autě, v evidencích vedeném jako hledané. Skutečným překvapením bylo, že hledaný byl také sám řidič, který byl navíc pod vlivem alkoholu i drog.

Hledaný muž podle informací Aktu.cz mířil po pražské Jižní spojce směrem na Barrandov. Svou jízdou naštěstí ostatní účastníky silničního provozu nijak neohrozil a při zásahu ani nebyl nikdo zraněn. Před jízdou se však muž posilnil jak alkoholem, tak dalšími omamnými látkami.

"Přibližně před osmou hodinou večerní policisté před sebou viděli vozidlo, které procházelo evidencemi jako hledané. Proto ho zastavili, provedli kontrolu a zjistili, že v pátrání je i dotyčný řidič. U řidiče byla následně provedena dechová zkouška, která byla pozitivní a test na drogy byl pozitivní také," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž, oblečený do maskáčového trika a černých kraťasů, při zadržení nekladl téměř žádný odpor a opřený o policejní vůz spořádaně vyčkával na převoz. Vozidlo, ve kterém jel a po kterém policisté pátrali, byla tmavě modrá dodávka. Zásahu se zúčastnilo sedm policistů.

Související obsah

Na Barrandově proběhl podobně dramatický zásah také ve středu. Jeho aktérem byl řidič osobního auta, který měl v okamžiku, kdy při výjezdu z Barrandova směrem na Jižní spojku jel vedle sanitního vozu, vytáhnout na řidiče sanitky pistoli. Zdravotník za volantem se podle informací policie lekl a dupl na brzdu, čímž vyděsil pacienty, které v tu dobu vezl.

"Podezřelého několik minut po oznámení zadržely hlídky na Jižní spojce. Ačkoli se dušoval, že zbraň nevlastní, bezpečnostní prohlídka ukázala opak. Policisté ve vozidle nalezli plynovou pistoli i s náboji. Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování," řekl Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz