Domácí

Maxík dostal dlouho očekávaný lék. Dostavily se však vedlejší účinky!

Příběh malého Maxíka, který vytrvale bojuje o život, s napětím sledují tisíce lidí. Na poslední chvíli se statečný klučík trpící spinální svalovou atrofií (SMA) sice dočkal zoufale potřebného léku, po jeho podání však nastoupily vedlejší účinky. Kvůli léčbě, která jeho tělíčku dává zabrat, Maxík zvrací, stoupá mu teplota a klesá množství krevních destiček.

Rodiče malého bojovníka jsou však i přesto za lék Zolgensma, který je nejdražší léčbou na světě, nesmírně vděční. Maxíkovi ho podali doslova za pět minut dvanáct. Lék se totiž musí nasadit dříve, než dítě dosáhne dvou let věku. Maxík své druhé narozeniny oslaví 7. června.

"Halo, halo. Všechny vás moc zdravím a chci vám poděkovat za krásné zprávy, které mi posíláte, a za to, že o mně máte starost. Uběhl týden od aplikace, během kterého se u mě projevily běžné a očekávané vedlejší účinky (zvracení, zvýšená teplota a pokles krevních destiček). Vše ale zvládám dobře. Moje tělíčko se musí se vším vyrovnat. A tak odpočívám, nabírám síly a relaxuju s tátou, který se o mně výborně stará," napsali správci facebookové stránky Příběh Maxíka jménem malého hrdiny.

Související obsah

Příspěvek se váže k videu, na kterém si Maxík hraje se sluchátkem od telefonu, které komentující v příspěvcích okamžitě překřtili na známé utržené sluchátko z kresleného seriálu Mach a Šebestová. Někteří dokonce doufají, že stejně jako to pohádkové bude kouzelné a malému Maxíkovi pomůže s jeho bojem s nemocí.

"Kouzelné sluchátko pro kouzelného kloučka. To ty nám dáváš sílu, když Tě vidím, najednou nic není problém...s láskou zdravím tebe, tvé rodiče a všechny, co ti pomáhají," vzkazuje přispěvatelka Pavlína. Ona i desítky dalších, kteří Maxíka i jeho rodinu podporují, doufají v úspěšnost celé léčby a uzdravení malého pacienta.

Související obsah

Tvrdý boj přitom museli Maxíkovi rodiče svádět už od počátku. Nejprve bylo třeba sehnat astronomickou částku více než 50 milionů korun na samotnou léčbu a poté porazit byrokratický aparát. Ten hrozil, že nejdražší lék na světě těžce zkoušené rodině ještě zdaní. Naštěstí na to nedošlo a statečný klouček se tak může těšit, se snad co nejdříve udělá své první krůčky.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz