Zahraničí

Slovenská prezidentka má nového partnera. Znají se už řadu let!

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je znovu zamilovaná. Novinářům se podařilo získat fotografii, na níž se prochází se svým novým partnerem Jurajem. Toho zná už řadu let.

Jak píše portál topky.sk, který na vše upozornil a foto z procházky zveřejnil, nejde o lásku na první pohled. Čaputová se totiž se svým milým zná dlouhých 13 let, během nichž se potkávali pracovně.

Jejich vztah přerostl v lásku v době, kdy dotyčný dokonce pracoval přímo v prezidentské kanceláři. Podle portálu je novým partnerem slovenské prezidentky Juraj Rizman, který je občanským aktivistou a tváří Greenpeace.

Poté, co Čaputová nastoupila na současnou pozici, působil Rizman jako jeden z jejích poradců se specializací na problematiku životního prostředí. Když se jejich vztah změnil z pracovního na soukromý, tak Rizman podal v Prezidentském paláci výpověď. Nyní pracuje v parlamentu.

Související obsah

I když je Čaputová vzhledem ke své funkci časově velmi vytížená, podle Topek.sk spolu pár v lednu strávil dovolenou v zahraničí. Oba partneři jsou rozvedení a zatím spolu nebydlí.

Zdroj: Profimedia

Že s Čaputovou tvoří pár, potvrdil pro portál přímo Rizman. "Ano, jsme spolu. Je to velmi osobní, a proto, když dovolíte, se k tomu nebudu blíže vyjadřovat," odvětil pouze velmi stroze.

Připomeňte si březnovou návštěvu slovenské prezidentky v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz