Naše Česko

Kupte si zákusek nebo gulášek a památky budete mít zadarmo!

Kupte si zákusek nebo gulášek a památky budete mít zadarmo!
Zdroj: Getty Images

Podniky a památky se zase otevírají, a tak je na čase v nich trochu rozproudit život. Ještě příjemnější by ale bylo, kdybychom k tomu dostali něco zadarmo. A přesně to nabízí Znojmo!

Znojmo a Znojemská beseda spouští kampaň Znojmo Zadax. Když už si konečně můžeme užívat radosti společenského života, proč tomu nejít trochu víc naproti. Za menší útratu v podnicích účastnících se #mastozadax, se vám zdarma otevřou brány znojemských památek.


„Pro zaměstnanost ve Znojmě je cestovní ruch důležitým odvětvím, které ale teď trpí. Turismus proto chceme využít jako nástroj pro podporu místních podnikatelů. Máme tu desítky různých provozů se stovkami zaměstnanců, se kterými chceme táhnout za jeden provaz,“ vysvětlil pointu starosta města Jan Grois.

Související obsah


Postup pro získání volného lístku do některé z památek je naprosto jednoduchý. Stačí utratit 150 korun v některé z restaurací, 500 korun za ubytování nebo 200 korun za další služby. Podmínkou je akorát to, aby byl podnik zapsaný v seznamu #mastozadax.


Jestli kavárna či restaurace v seznamu je, zjistíte snadno podle nálepky #mastozadax ve výloze. Momentálně se v seznamu nachází Cukrárna Znojmo, Občerstvení u Dyje, Rodinná káva, VOC Znojmo nebo třeba Premium hotel, ale nabídka se bude rozšiřovat.


"Doufám, že tuto příležitost nastartovat opět cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se tak vzájemný patriotizmus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ přiznal ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Související obsah


Láká vás znojemské podzemí, radniční věž nebo pivovar? Nikdy nebylo jednodušší se tam dostat! Do splnění jediné podmínky vás snad ani nikdo nemusí přemlouvat. Jen tak už se vám asi nestane, aby vás někdo odměnil za to, že si dopřejete třeba pořádný gulášek se šesti.


V daném podniku si akorát stačí říct o poukaz #mastozadax. Pak už ho jen předložíte na pokladně vybrané památky, kde vám ho vymění za volnou vstupenku.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz