Naše Česko

Přišli jste kvůli koronaviru o práci? Tato služba by vám mohla pomoci!

Přišli jste kvůli koronaviru o práci? Tato služba by vám mohla pomoci!
Zdroj: Getty Images

Nezaměstnanost začala v době koronavirové krize stoupat a lidé shánějí práci kde se dá. Pokud jste i vy mezi nešťastníky, které koronavirus připravil o práci, mohl by vám pomoci nový portál, který zřídily chytré české hlavičky.

Inzertní portál vám každý den přináší nové pracovní nabídky vyhlášené městy, obcemi a státními institucemi. Funguje na bázi mapové aplikace, takže si snadno stačí zvolit na interaktivní mapě požadovanou lokalitu a rázem vám vyjede seznam aktuálních nabídek.


V posledních měsících se s dopady celosvětové krize způsobené koronavirem potýkají všichni. Portál má proto za cíl zmírnit negativní ekonomické dopady pandemie Covidu-19 v Česku a zároveň podpořit zaměstnanost ve státní správě a samosprávě.

Související obsah


"Když jsme zaznamenali výraznější nárůst počtu nezaměstnaných, přemýšleli jsme, jak bychom lidem jednoduše a přehledně umožnili sledovat nabídky zaměstnání vyhlášené městy a obcemi. Jsme si rovněž vědomi toho, že pro města a obce není obsazování pracovních míst mnohdy jednoduché. Veškerá inzerce pro města a obce je proto zdarma,“ vysvětlil Pavel Tomek, majitel společnosti ADOL Monitor, která má neziskový portál na starosti.


Pracovní nabídky jsou vkládány do mapy podle toho, který úřad nebo státní firma inzerát zveřejnily. V detailu nabídky je uveden originální dokument s výzvou a kontakty na odpovědné osoby. Nabídky zaměstnání můžete filtrovat i podle vašich konkrétních požadavků. Vyhledávat lze podle platové třídy, možného nástupu do zaměstnání apod.

Související obsah


Doposud neexistuje centrální systém, kde by měla města povinnost zveřejňovat vydávané dokumenty, tedy i nabídky práce. Úřady musí uveřejnit dokumenty jenom na svých úředních deskách. Těch jsou ale tisíce. Díky portálu pracujteprostat.cz tak mohou města a obce ukázat občanům pracovní nabídky z obcí i jejich vzdálenějšího okolí.


Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz