Zahraničí

Hořící policejní stanice, rabování. Po smrti černocha vypuklo v USA peklo

Protesty po smrti neozbrojeného černocha George Floyda nabírají ve Spojených státech na intenzitě. Nejbouřlivější jsou v Minneapolis, kde demonstranti nejen rabovali obchody, ale dokonce podpálili jednu z místních policejních stanic.

Rozzuřený dav si vztek vybil na třetím policejním okrsku. Ten demonstranti nejprve obsadili, pak podpálili, zatímco odtud muži zákona utíkali pryč.

Právě na této policejní stanici mají pracovat důstojníci, kteří mají smrt George Floyda na svědomí. Video muže lapajícího po dechu, kterému na krku klečí bělošský policista, obletělo tento týden svět.

Jak píše BBC, situace už zašla dokonce tak daleko, že do města byla povolána národní garda, aby pomohla násilné protesty zvládnout.

Související obsah

Demonstrace se ovšem konaly i v jiných velkých amerických městech - Chicagu, Los Angeles či Memphisu. "Smrt George Floyda má vést ke spravedlnosti a systémové změně, ne k další smrti a ničení," uvedl v prohlášení guvernér státu Minnesota Tim Walz, který na žádost starosty Minneapolis do města národní gardu povolal. Demonstrující vyzval, aby protestovali pokojně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz