Domácí

Poslanci kývli na placené volno navíc pro dobrovolníky na letních táborech

Týden dovolené navíc pro dobrovolníky na táborech nebo uzákonění pracovních míst schválili v pátek před polednem poslanci. Mají hlasovat také třeba o vládním souboru daňových změn, které souvisejí s koronavirovou krizí.

Novela zákoníku práce byla na programu jako první. K vládnímu návrhu, který má nově zavést například sdílené pracovní místo, o které by se mohlo dělit několik zaměstnanců se zkráceným úvazkem, se sešlo několik pozměňovacích návrhů – ODS například chtěla, aby bylo možné na dohodu odpracovat až 450 hodin namísto 300 – to ale nakonec neprošlo.

Naproti tomu navzdory nesouhlasnému stanovisku ministryně prošel pozměňovací návrh Starostů, podle kterého mají mít zaměstnanci, kteří se o letních prázdninách věnují dětem na táborech, nárok na pět dní placeného volna navíc. Novelu ještě bude muset posoudit Senát a podepsat prezident.

Související obsah

Mimo zákoníku práce poslanci mají hlasovat o daňových změnách - například o snížení DPH na ubytování či vstupenky na sportovní a kulturní akce, nebo odpuštění odvodů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz