Domácí

Chlapec (6) šel sám po rušné silnici. Nesu babičce sedm korun, vysvětlil

Chlapec (6) šel sám po rušné silnici. Nesu babičce sedm korun, vysvětlil
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Šestiletý chlapec se sám vydal po rušné silnici z Mimoně do pět kilometrů vzdálených Novin pod Ralskem. Policistovi, který u něj zastavil jako jediný z projíždějících řidičů, řekl, že jde navštívit babičku. Matka v době jeho odchodu spala, stará se ještě o mladší dítě.

Policista, který ve středu krátce před desátou ráno projížděl po silnici na Českolipsku, nemohl věřit svým očím. Po krajnici ve směru od Mimoně šel malý chlapec bez doprovodu. Silnice je přitom velmi rušná a nebezpečná i pro dospělého chodce, jezdí tudy i kamiony.

"Okamžitě proto zastavil a chlapce posadil do svého služebního auta. Ten mu řekl, že jsou jeho rodiče v práci, a že se sám vypravil za svou babičkou. Jeho rodina přitom bydlí v Mimoni a babička v pět kilometrů vzdálených Novinách pod Ralskem," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Z Mimoně už chlapec ušel tři kilometry, za celou dobu se ho ale nikdo jiný neujal. S sebou si nesl igelitovou tašku, ve které měl jednu pastelku, ořezávátko a sedm korun. Peníze prý nesl babičce. Nepodcenil ani mimořádné vládní nařízení a měl nasazenou roušku.

Související obsah

Vedoucí pohotovostního a eskortního oddělení v Libereckém kraji Tomáš Ciešlák, který chlapce zastavil, zavolal mimoňské policisty. "Ti potom zjistili, že maminka o odchodu svého syna nic nevěděla. Doma má na starost ještě jeho mladší sestřičku a v době jeho odchodu zrovna spala, protože byla unavená," dodala Baláková.

Policisté prý únavu maminky chápou, její syn se ale ocitl ve velkém ohrožení zdraví i života. "Z uvedeného důvodu se případem bude zabývat nejen přestupková komise českolipského městského úřadu, ale i oddělení sociálně právní ochrany dětí," uzavřela mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz