Krimi

Tadeáška nikdo neunesl, prozradila policie. Zabít ho mohla nedbalost

V případu smrti čtyřměsíčního kojence z Hořína na Mělnicku kriminalisté vyloučili únos, jak původně tvrdila matka dítěte. Policie nyní prověřuje možné nedbalostní jednání, které může znamenat trestný čin, který někdo udělat nechtěl, ale udělal.

Policejní mluvčí Markéta Johnová redakci TN.cz potvrdila, že kriminalisté nepracují s verzí únosu. Čtyřměsíční miminko nikdo neunesl, jak tvrdila matka, když zmizení dítěte ohlásila policii a posléze i na svém facebookovém profilu.

Soudní pitva ukázala, že čtyřměsíční kojenec Tadeášek, kterého policisté našli v sobotu odpoledne mrtvého u řeky nedaleko parku v Hoříně, nezemřel násilnou smrtí a vyšetřovatelé tak vyloučili cizí zavinění. Kriminalisté proto propustili podezřelé, případ však nadále vyšetřují - prověřují možné nedbalostní jednání.

Související obsah

Zmizení Tadeáška ohlásila matka v pátek - dle svých slov měla usnout v hořínském lesoparku a dítě jí někdo ukradl i s kočárkem. "Je mi strašně líto, že jsem na malou chvíli usnula a malý nikde. Modlila se, aby se našel," napsala na svém facebookovém profilu.

Podle výpovědi příbuzné měla být matka Tadeáška drogově závislá a o dítě se nedokázala starat. Už dříve se o ni zajímala sociálka i policie. Mladá žena měla dokonce sama přinést dítě na sociální odbor. "Dělali jí testy na drogy a prokázali jí v krvi pervitin," prohlásila příbuzná.

Bývalá spolužačka matky televizi Nova sdělila, že žena byla na dítě často hrubá a nadávala mu. Podívejte se na celou zpověď v následujícím videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz