Krimi

Sociálka nepochybila, tvrdí mělnický úřad. Odhalil, jak to bylo s Tadeáškem

Mělnický městský úřad se zastal svých sociálních pracovnic v souvislosti s případem smrti čtyřměsíčního kojence v Hoříně. Podle vedení nepochybily - matce měla být nabídnuta pomoc v péči o dítě a bydlení v azylovém domě. Posléze miminko dostali do péče příbuzní, od nichž pak podle informací TV Nova měla žena miminko vzít.

Smrt čtyřměsíčního Tadeáška z Mělnicka vyvolala v lidech napříč celou Česku republikou silné emoce. Podle příbuzných byla žena drogově závislá a o dítě se dlouhodobě nestarala. Podle informací TV Nova měla matka dokonce přijít na Oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) mělnického úřadu, položit dítě na stůl a říct, že ho nechce.

Případ tak ve společnosti vyvolává otázky, zda kromě matky neselhaly také sociální pracovnice. Mělnický úřad se ale za svůj OSPOD postavil, podle vedení úřednice nepochybily. "Postup a jednotlivé kroky příslušných pracovníků byly přezkoumány Krajským úřadem Středočeského kraje a nebyla zjištěna žádná pochybení," uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Mělník Petra Novotná.

Před třemi týdny se podle jejích slov matka Tadeáška obrátila na zdejší OSPOD. Ten musel třiadvacetileté ženě bezodkladně poskytnout bydlení pro ni a její dítě. "Pod dohledem pracovnice OSPOD byla péče i bydlení pro matku s dítětem zajištěna," uvedla Novotná.

Související obsah

"Po celou dobu matka s OSPOD spolupracovala, dítě bylo zcela v pořádku. Matce OSPOD poskytl kompletní sociální poradenství a nabídl jí ubytování v azylovém domě," pokračuje Novotná. O dva dny později měli sociální pracovníci předat chlapečka do péče příbuzným v Neratovicích. "Dítě bylo na rodinu i prostředí od narození zvyklé," sdělila Novotná.

Co si o situaci myslí Zuzana Šafářová z nadace Naše dítě, se podívejte ve videu:

Mělnická sociálka posléze předala celý případ OSPODu v Neratovicích. Příběh se v tu chvíli zkomplikoval - stále není jasné, co se doopravdy stalo. Podle informací TV Nova však měla žena miminko od rodiny vzít a odejít s ním. V pátek večer ohlásila jeho zmizení poté, co údajně měla usnout v hořínském parku.

Únos však kriminalisté vyloučili a příběh o usnutí si měla žena také vymyslet. Zmizení Tadeáška ohlásila v pátek večer a až do sobotního odpoledne probíhalo pátrání. Kojence našli policisté u řeky nedaleko parku, v tu dobu už bylo mrtvé. Přestože soudní pitva vyloučila násilnou smrt, policie vyšetřuje, zda za jeho úmrtím nebyla nedbalost.

Podle bývalé spolužačky matka dítěti nadávala a zakrývala ho dekami. Na celou zpověď se můžete podívat v následujícím videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz