Domácí

Soud začal rozplétat letitou vraždu. Muž měl známého rozpustit v louhu

Jeden z nejsložitějších kriminalistických případů rozplétá olomoucký krajský soud. Na lavici obžalovaných v úterý stanul Michal Novák, který podle spisu zavraždil svého známého a těla se zbavil tak, že ho rozpustil patrně v louhu.

Trvalo to dvanáct let, než se tento těžko uvěřitelný případ dostal před soud. Novák už v roce 2011 odešel od soudu s podmínkou. Údajně byl za únosem muže z Olomouce.

Policie ale Alexandra Kocha nikdy nenašla. Jeho jméno je už od roku 2008 v databázi pohřešovaných osob. Zapomenutý případ začala policie znovu rozplétat. Na Nováka nasadila policejního agenta. A tomu se prý přiznal.

"Kocha už nikdo nikdy nenajde. Koch už není. Když to řeknu blbě, spláchnul jsem ho do záchodu,“ zaznělo ze spisu v soudní síni.

Související obsah

Podle obžaloby skončil unesený muž v jednom z přerovských kasin. Tam ho Novák věznil a zavraždil. Nakonec se měl jeho těla zbavit tak, že ho údajně naložil do louhu nebo kyseliny.

"Shodli jsme se, že z psychiatrického a psychologického hlediska není co léčit, je to spíš věc, která je na důkazním řízení,“ vysvětlil soudní znalec Adam Suchý.

"Klient jednoznačně odmítá, že by se dopustil jakéhokoliv deliktního jednání,“ brání Nováka jeho obhájce Petr Vavřík.

Nevinu se teď u soudu snaží prokázat dvojice obhájců. Příští týden budou vypovídat lidé, kteří Nováka i Kocha znali. "Motiv neexistuje, ten je ve hvězdách,“ dodal Vavřík.

Související obsah

Louhem se snažil zbavit zavražděné ženy před lety i další muž. Než se tělo ve vaně rozložilo, přišli do domu seniorky příbuzní. Patnáctileté vězení potvrdil i Nejvyšší soud.

"Způsob útoku byl poměrně krutý, byl to nerovný zápas mezi mladým a fyzicky zdatným mužem a starou ženou,“ popsal státní zástupce Pavel Hajný.

Spekuluje se, že obdobně skončil i Lambert Krejčíř - otec Radovana Krejčíře. Jeho tělo se dodnes nenašlo.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz