Zahraničí

Chorvati vyhlížejí turisty, v přístavech už čistí a dezinfikují jachty!

Mezi země, kam nejraději Češi jezdí na dovolenou, rozhodně patří Chorvatsko. Tamní podnikatelé proto uvítali, že už k nim naši turisté můžou v podstatě bez omezení. A na jejich příjezd se už teď aktivně připravují.

Ještě před pár měsíci to vypadalo, že na chorvatské pláže, zmrzlinu, slunce i Jadran musíme toto léto zapomenout. Situace se ale změnila. Chorvatsko má v systému semaforu, který schválila česká vláda, zelenou.

"Do těchto zemí a z nich jejich příslušníci nemusejí mít jakýkoliv test na Covid-19 a podstupovat karanténu," vysvětlil už dříve ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Na zahraniční turisty nejen z Česka se už v Chorvatsku chystají třeba tamní půjčovny výletních jachet. Lodě většinou ještě kotví v přístavech a půjčovny je připravují na neobvyklou sezónu. Pečlivě je čistí a dezinfikují.

"Pro mě jako pro kapitána bude tato sezóna úplně jiná než všechny ostatní. Samozřejmě že budu v kontaktu s posádkou a budu jí informovat o svém zdravotním stavu a ochranných opatřeních," svěřil se Nenad Vidulič.

Související obsah

Rekreační plavby jsou nejvýdělečnějším odvětvím tamního cestovního ruchu. "Jsou pro Chorvatsko extrémně důležité. Kromě našeho fotbalové národního týmu je to naše nejvýznamnější značka. Chorvatsko je obdarované opravdu krásným pobřežím a lišíme se tím od jiných zemí," má jasno vedoucí turistické rady pro Istrii Denis Ivosevič.

Chorvatským pobřežím a zátokami proplují každý rok - od jara do konce podzimu - tisíce jachet a člunů.

pez, Filip Šusta, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz