Domácí

Policie dopadla uprchlého vězně z Karlovarska. "To nejsem já!" tvrdil

Pouhý týden strávil na svobodě muž, který uprchl z věznice na Karlovarsku. Policisté ho zadrželi v Praze. Nepomohla mu ani snaha vydávat se za někoho jiného.

Muže vypátrali specialisté na cílené pátrání z policejního prezidia společně s kolegy z karlovarské kriminálky. A při samotném zadržení pomáhali i příslušníci pražské pohotovostní motorizované jednotky.

Uprchlík byl označen jako nebezpečný, proto zákrok musel být rychlý a nekompromisní. Zadržen byl přímo na ulici. Odpor uprchlík nakonec nekladl, snažil se ale tvrdit, že je někdo úplně jiný.

Související obsah

Nic platné mu to však nebylo. Osmatřicetiletý Stanislav Vacek utekl minulé pondělí z věznice Ostrov nad Ohří u Karlových Varů. Měl tam mírnější režim, pracoval jako zahradník a mohl se pohybovat volněji po areálu.

Toho využil a údajně přes plot se dostal za brány vězení. Teď ho čeká cesta zpět a na volnější režim může podle všeho zapomenout. Policisty bude samozřejmě zajímat i to, co dělal ten týden na svobodě. Jestli se například nedopustil nějaké trestné činnosti.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz