Domácí

Proti policejnímu násilí a rasismu. K protestům se připojila i Praha! VIDEO

Po smrti neozbrojeného Afroameričana George Floyda se už více než týden konají po celém světě demonstrace proti rasismu a policejnímu násilí. V sobotu se k New Yorku či Paříži přidala také Praha.

Zatímco řadu protestů především ve Spojených státech ale doprovází rabování či střety se zasahujícími muži a ženami zákona, demonstrace v Praze je poklidná.

"Kolegové jsou na místě, vše samozřejmě sledují. Podle mých informací vše probíhá v klidu, nezaznamenali jsme narušení veřejného pořádku ani porušení hygienických opatření," popsala na dotaz TN.cz po 18. hodině policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Dodala, že část demonstrujících se vydala ze Staroměstského náměstí pochodem k americkému velvyslanectví. I jejich průchod ulicemi se podle ní obešel bez incidentu.

Související obsah

Na záběrech protestujících je vidět, že kromě transparentů mají také roušky a dodržují rozestupy. Demonstrace přitáhla především mladé lidi a také cizince.

Demonstrace odstartovaly poté, co v americkém Minneapolisu na konci května zahynul černoch George Floyd poté, co mu policista při zákroku skoro deset minut klečel na krku. Už si vyslechl obvinění z vraždy druhého stupně, za mřížemi může strávit až 40 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz