Domácí

Po hádce bodl muž příbuzného do hrudi! Zraněný si zavolal pomoc a ztratil vědomí

Po hádce bodl muž příbuzného do hrudi! Zraněný si zavolal pomoc a ztratil vědomí
Zdroj: Profimedia

Hádka mezi příbuznými vygradovala až do té míry, že jeden z mužů na druhého zaútočil nožem a bodl ho do hrudníku. Pomoc si zavolal zraněný sám, pak ztratil vědomí. Muž masivně krvácel, kdyby mu lékaři nepomohli, je pravděpodobné, že by zemřel. Policisté již muže, který měl podle nich útočit, obvinili z pokusu o vraždu.

Středočeští kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu, ke kterému došlo v pátek v územním odboru Praha venkov - JIH. Útočník skončil ve vazbě a je již obviněn, informovala v pondělí policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle dostupných informací došlo k hádce mezi příbuznými, v jednom okamžiku se ale muž (38) vrhl na druhého (31) s nožem v ruce a bodl ho do hrudníku.

"Jednalo se o zranění, které bezprostředně ohrožovalo jeho život a pokud by se mu nedostalo včasné odborné lékařské pomoci, mohlo dojít vzhledem k masivnímu krvácení a velké krevní ztrátě i ke smrti. I přes vážnost zranění si sám pobodaný muž přivolal pomoc prostřednictvím linky 158," popsala Suchánková.

Zraněný následně ztratil vědomí, zdravotníci mu poskytli nezbytnou pomoc přímo na místě, pak ho převezli do nemocnice. Mezitím policisté zadrželi útočníka v jeho bytě, muž putoval rovnou do policejní cely.

Související obsah

"Následujícího dne si případ převzali krajští kriminalisté, kteří ještě téhož dne zahájili proti 38letému muži trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu," doplnila Suchánková.

Soud rozhodl, že bude muž vyšetřován ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz