Domácí

Konkurence českých aerolinek chce létat z Prahy, je připravena převzít lety

Nízkonákladová letecká společnost Buzz, která spadá pod firmu Ryanair, chce začít létat z pražského letiště. V případě problémů českých Smartwings je připravena převzít jejich lety.

Konkurence pro české letecké společnosti – polská firma Buzz, která patří k největším charterovým aerolinkám ve střední a východní Evropě, chce začít létat z Prahy do oblíbených turistických destinací.

"Čeští zákazníci a cestovní kanceláře nemusí mít obavy o volná místa na slunci během příštího léta. Buzz vede pokročilá jednání s klíčovými cestovními operátory a se skupinou Ryanair, aby rozšířil své služby z Prahy o další destinace," popsal Michał Kaczmarzyk, ředitel společnosti Buzz.

Tato polská aerolinka by ještě letos chtěla začít létat z Prahy na Kanárské ostrovy nebo do Maroka, od příštího roku by pak spustila lety do Španělska, Itálie, Turecka nebo Řecka. Do některých z těchto destinací létá i společnost Smartwings. Ryanair nevyloučil, že v případě krachu společnosti, která má teď kvůli pandemii koronaviru problémy, by její lety převzal.

"V době, kdy jiné letecké společnosti hledají státní podporu, aby zabránily kolapsu, bude Buzz poskytovat spolehlivé tarify a služby z a do Prahy na moderních letadlech Boeing 737," tvrdí Kaczmarzyk.

Související obsah

"Ryanair ani žádná zahraniční společnost operující z českých letišť nenabídnou tak široké portfolio destinací a nebudou tak významným přispěvatelem pro celou českou ekonomiku jako česká skupina Smartwings. S našimi obchodními partnery spolupracujeme dlouhodobě a jsme přesvědčeni, že bude náš obchodní model pro ně zajímavý i v budoucnosti," prohlásila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Aerolinky Buzz teď chtějí jednat s českými cestovními kancelářemi, aby jim mohly zprostředkovávat dovolenkové lety. "Se společností Buzz zatím nejednáme," řekl mluvčí CK Exim Tours. Společnost Alexandria však není proti případné spolupráci.

Související obsah

"Těm jednáním se nebráníme. Nicméně bude to o tom, aby se neuvažovalo jenom o Praze, ale i o dalších letištích, jako je Brno, Ostrava, Pardubice, na které si Češi zvykli," prohlásili zástupci společnosti.

Velké české cestovní kanceláře dnes obnovily prodej letních zájezdů do dalších destinací, jako je Bulharsko, Chorvatsko, Slovensko nebo Maďarsko. Podle CK Alexandria by první lety měly proběhnout na konci června, nejpozději na začátku července. Exim Tours potvrzuje, že zájem klientů je obrovský. Cestovky však přesto nepočítají, že bude stejný jako v loňském roce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz