Krimi

Podvodník se vydával za kurýra. Rozvážel falešné balíčky na dobírku

Po podezřelém muži pátrají policisté z Újezdu nad Lesy od konce května. Vychytralý podvodník se vydával za pracovníka kurýrní služby a do různých provozoven rozvážel falešné balíky na dobírku. Podle policie se vždy dožadoval konkrétních zaměstnanců, kteří ale nebyli momentálně přítomní, a zásilku tak za ně zaplatili a převzali jejich kolegové.

"Pod legendou pracovníka kurýrních služeb, doručoval do různých provozoven zásilku, konkrétně balík na dobírku, který byl na konkrétní jméno existujícího zaměstnance. Ten však v době doručení nebyl v provozovně přítomen, tak za něj zásilku spolupracovníci převzali a dobírku podvodníkovi zaplatili," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

V balíčcích, které si ve skutečnosti nikdo neobjednal, se podle informací policie schovávaly ústřižky z novin, prázdné lahve nebo dokonce dlaždice. Jedno takové doručení balíčku zachytila bezpečnostní kamera obchodu, kde se mladému muži podařilo oklamat obsluhu za pultem.

Související obsah

Jméno, které nahlásil, podle informací policie i dle reakce prodavačky na záznamu patřilo existujícímu a konkrétnímu zaměstnanci provozovny. Podezřelý ženě předal zalepenou kartonovou krabici se složeným papírem, zřejmě falešnou fakturou, navrchu. Pohotově také nahlásil výši údajné dobírky.

"Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachycený podezřelý muž. Doposud evidujeme čtyři případy tohoto jednání, které má s největší pravděpodobností na svědomí jeden muž. Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158," dodala Siřišťová.

Související obsah

Muži zákona také vyzývají případné další poškozené s podobnou zkušeností, aby neprodleně kontaktovali policii. Falešný kurýr je aktuálně podezřelý z podvodu. Za tento trestný čin mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz