Domácí

12 tupláků v jedné ruce i nejdelší provaz, v Pelhřimově opět padaly rekordy

I ve středu se v Pelhřimově v rámci festivalu rekordů přepisovaly české i světové tabulky nejlepších výkonů. Například silák Petr David, kterého jste viděli trénovat v úterních Televizních novinách, zvedl rekordní počet plných tupláků.

Ve středu se na zvednutí 12 plných tupláků s pivem v jedné ruce chystal další český silák. Petru Davidovi alias Velké tlapě pomáhá při jejich uchopení hlavně to, že má největší dlaň a nejdelší prsty u nás.

Všech 12 tupláků, což je asi 24 kilogramů, musel udržet nejméně 10 vteřin ve vzduchu. Nic nesmělo spadnout. Velká tlapa nakonec vydržela víc než dvojnásobný čas.

"To je nový zápis do české knihy rekordů," potvrdil prezident Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov Miroslav Marek.

19letá studentka Klára Michlová ze Šlapanic se rozhodla překonat vlastní světový rekord, loni vydržela více než hodinu a čtvrt v takzvaném provazu. "Jsem si říkala, proč to nezkusit, protože tehdy jsem končila s baletem a začínala jsem s voltiží, to je akrobacie na koni," uvedla Michlová.

Související obsah

Ta i přes krizi a odkrvenou nohu vlastní rekord překonala o 17 vteřin. "Opět se zapsala do rekordních tabulek," uvedl Marek.

I ve čtvrtek se chystají další pokusy o překonání rekordů, pelhřimovský festival pokračuje až do neděle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz