Zahraničí

Návštěva večírku se princi prodražila. Dostal pokutu přes čtvrt milionu

Návštěva večírku se princi prodražila. Dostal pokutu přes čtvrt milionu
Zdroj: Profimedia

Účast na večírku vyšla belgického prince Joachima draho. Za nedodržení dvoutýdenní karantény po příjezdu do Španělska dostal pokutu v přepočtu více než čtvrt milionu korun.

Pokutu, kterou úřady vyčíslily na 10 400 eur (276 tisíc korun), si belgický princ Joachim vysloužil za návštěvu akce ve španělské Córdobě. V té době měl být přitom v karanténě. Informoval o tom portál BBC.

Večírku se měl zúčastnit 26. června, ale do země přitom přiletěl jen o dva dny dříve. Porušil tak povinnou dvoutýdenní karanténu určenou pro všechny, kteří přicestují do Španělska. Na akci se mělo navíc sejít 27 přátel, v Andalusii ale bylo povoleno setkávání maximálně 15 lidí.

Související obsah

"Nesmírně mě moje činy mrzí," uvedl princ v prohlášení poté, co se koncem minulého měsíce objevily zprávy ve španělských médiích. Dodal, že přijme všechny důsledky.

Princ, kterému byla dva dny po večírku zjištěna nákaza koronavirem, má na zaplacení pokuty 15 dní, v tom případě by se částka snížila o polovinu.

Španělsko otevřelo hranice pro některé cizince 15. května, pro všechny, kdo přicestují, ale nařídilo povinnou dvoutýdenní karanténu. Turisté budou moci do země v červenci. Od začátku pandemie zemřelo ve Španělsku už více než 27 tisíc nakažených.

Podívejte se na reportáž TV Nova o situaci ve světě:

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz