Zajímavosti

Tajemný tvor připomíná motýla! Rodina chrání artefakt už 40 let

Tajemný tvor připomíná motýla! Rodina chrání artefakt už 40 let
Zdroj: Jaroslav Svačina

Jedinečné "pozůstatky" nevšedního tvora předvedl redakci Tn.cz Jaroslav Svačina z Petřvaldu u Karviné. Kostru motýloraptora má již 40 let a chlubí se jí návštěvám!

Motýloraptor, označovaný též jako butterflydontosaurus, je nezvyklý tvor podobný motýlu. Hlavním znakem jsou široká, kostěná křídla. "Mám jej už 40 let, je vystavený za vitrínou v obýváku," pochlubil se Svačina.


Nejedná se však o bytost, která v prehistorických časech létala nad zády dinosaurů, ale o výsledek tvořivé mysli a šikovných rukou. Svačina je vyučeným pokrývačem, pracoval také na šachtě.

Související obsah


"Bavil jsem se s dětmi po štědrovečerní večeři. Z žeber z kapra jsem udělal tykadla, z hlavy jsem sundal vrch, z toho jsem udělal tělo, křídla jsou ze skřelí. Slepil jsem to kanagonem. Tykadla ale časem upadla," popsal výrobní proces Svačina.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz