Zahraničí

Úžasná podívaná, další várka satelitů sítě Starlink je na oběžné dráze. VIDEO

Společnost SpaceX má za sebou další úspěšný start, raketa Falcon 9 vynesla v sobotu na oběžnou dráhu várku satelitů sítě Starlink. Tentokrát jich ale bylo méně, aby byl dostatek místa pro tři družice SkySat.

Start rakety Falcon 9 byl naplánován na 11:21 našeho času. Jednalo se o poměrně výjimečnou misi, SpaceX tentokrát nevypouštěla jen satelity sítě Starlink, těch bylo 58 místo obvyklých 60, na palubě byly i tři družice SkySat společnosti Planet.

První stupeň, který už byl použitý, po startu úspěšně přistál na plošině Of Course I Still Love You (Samozřejmě, že tě stále miluji).

Nejdříve byly na oběžnou dráhu vypuštěny všechny tři družice SkySat, následně SpaceX potvrdila také úspěšné vypuštění satelitů Starlink.

Související obsah

Zatím není jasné, jaký je osud aerodynamických krytů, které se společnost snaží zachytit pomocí dvou lodí a ohromných sítí.

Je pravděpodobné, že budou satelity Starlink na hvězdném nebi opět tvořit linku několika světlých bodů za sebou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz