Domácí

Vysvědčení si převezmou všichni žáci najednou. Povoleny jsou i další akce

Vysvědčení si převezmou všichni žáci najednou. Povoleny jsou i další akce
Zdroj: Profimedia

Žáci o akce na konci školního roku nepřijdou. Hromadně si budou moci přijít pro vysvědčení, ale také si užijí slavností vyřazení a školní focení. Umožní to úprava mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

Vysvědčení si budou moci na konci školního roku převzít všichni žáci najednou, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Na úpravě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se dohodl ministr školství Robert Plaga (ANO) spolu s epidemiology.

„Vzhledem k příznivé epidemiologické situaci chceme školám umožnit, aby akce, které nejsou vzdělávací a váží se ke konci školního roku. Jde tedy například o předání vysvědčení, rozloučení se závěrečnými ročníky anebo focení, mohly proběhnout téměř jako v běžném školním roce,“ uvedl Plaga.

Související obsah


Účinnost upraveného opatření bude platit od 22. června. Mezi 22. a 30. červnem tohoto roku tak bude možné pořádat hromadné školní akce, jako například předávání vysvědčení, závěrečné focení třídy, nebo slavnostní rozloučení se závěrečnými ročníky.


Akcí se budou moci zúčastnit všichni žáci bez omezení počtu. Doposud bylo povoleno maximálně 15 žáků pohromadě. Stále ale budou muset žáci předložit čestné prohlášení a do škol nebude moci nikdo s příznaky virového onemocnění.

Související obsah


Upravené opatření bude účinné pouze do 30. června. Od 1. července bude možný provoz škol a školských zařízení bez specifických omezení. Za běžných podmínek tak budou moci fungovat například družiny nebo střediska volného času.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz