Zahraničí

Ředitelka promluvila o údajné šikaně útočníka z Vrútek. Motiv stále nemají

Ředitelka základní školy ve Vrútkách, kam ve čtvrtek vtrhl násilník s nožem, rázně odmítla údajnou šikanu, která se v posledních dnech zmiňovala jako možný důvod útoku. Právě o ředitelce původně slovenská média informovala jako o těžce zraněné, ale ukázalo se, že útočník napadl učitelku Renátu H.

Internet zaplavily všechny možné verze a důvody čtvrtečního tragického útoku na základní škole ve Vrútkách na Slovensku. Často se zmiňovala také šikana. Proti tomu se ale ohradila jak ředitelka, tak primátor Vrútek.


Ředitelka školy se vůči údajnému neřešení šikany na škole ostře ohradila. "Škola, do které chodil, řeší dodnes každý problém žáků. Byl to introvert, který měl problémy sám se sebou a vlastní svět," uvedla ředitelka na sociální síti s tím, že byl na doporučení školy u odborníků.

Související obsah


Na stranu ředitelky se postavil také zřizovatel školy. "V minulosti nebyly v době jeho studia zaznamenané žádné náznaky, že by byl ze strany někoho šikanovaný," sdělil TV Markíza primátor Vrútek Branislav Zacharides.


Premiér Igor Matovič spojuje útok se špatným psychickým zdravím útočníka. Tvrdí, že léčení duševních chorob je na Slovensku doslova hendikepované a je načase ho zlepšit.

Související obsah

Bývalý žák ve čtvrtek dopoledne rozbil okno budovy školy a prolezl jím dovnitř. Pobodal pět lidí, z toho tři dospělé a dvě děti. Proti útočníkovi se postavil zástupce ředitelky Jaroslav Budz, který následně zraněním podlehl.

Dvaadvacetiletého Ivana dopadli policisté na útěku. Nejprve ho postřelili, muž se k nim s nožem ale stále podle svědků přibližoval, a tak ho následně zastřelili. Při zásahu se dva policisté zranili od odražených kulek.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz