Domácí

Senior se zřítil při sestupu z vyhlídky. Ke zraněnému letěl vrtulník. VIDEO

V pondělí odpoledne zasahovali záchranáři v Broumovských stěnách na Náchodsku, kde se při sestupu ze skalní vyhlídky Supí hnízdo zřítil jednasedmdesátiletý muž. Zraněného muže museli z těžko přístupného terénu vyzvednout pomocí lanového podvěsu pod vrtulníkem.

Nehodu ohlásili na tísňovou linku svědci události. V oblasti se v té době pohybovali také letečtí záchranáři, kteří na místo okamžitě dorazili a pomáhali s organizací celého zásahu.

"Senior při pádu v obtížně přístupném terénu utrpěl zranění hlavy a ruky, byl však při vědomí a s okolím komunikoval,“ uvedl pro TN.cz mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Na místo nehody vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS), včetně výjezdové skupiny rychlé zdravotní pomoci (RZP) z Broumova a vrtulníku letecké záchranné služby z Hradce Králové.

Související obsah

"Zraněného záchranáři zajistili a připravili na přesun v podvěsu pod vrtulníkem. Takto ho transportovali na bezpečné místo, kde byl předán posádce rychlé zdravotní pomoci,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Muže záchranáři převezli do náchodské nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz