Zahraničí

Černoch zemřel poté, co ho střelili do zad, ukázala pitva. Protesty opět sílí

V americké Atlantě pokračují protesty proti rasismu. Demonstrace totiž znovu posílil další policejní útok policistů na černocha Raysharda Brookse právě u Atlanty. Pitva prokázala, že zemřel na následky dvou střel do zad.

Násilná smrt dalšího černocha znovu naplnila ulice měst ve Spojených státech protestujícími. V Atlantě, kde se případ stal, vyšly do ulic stovky lidí.

Protesty proti policejní brutalitě, které vypukly před třemi týdny kvůli smrti George Floyda, opět sílí. Stejně jako Floyd i Rayshard Brooks zemřel po policejní potyčce. Na policisty zaútočil taserem, kterého se zmocnil. Osudnými se mu pak staly dvě střely do zad ze zbraně policisty Garretta Rolfa. Toho teď propustili z policejního sboru.

Podle prokuratury byla reakce policistů přehnaná a Brooks pro ně nepředstavoval takové nebezpečí. Po spravedlnosti volá i rodina zesnulého. Zůstaly po něm čtyři děti.

Související obsah

"Žádná spravedlnost nebude dostatečná. A hlavně - nic mi mého muže nevrátí. Ztratila jsem nejlepšího přítele. Už nikdy nebudu moci říct našim dětem: Tatínek vás naučí bruslit nebo plavat," zoufá si vdova Tomika.

Soud v Atlantě by měl rozhodnout už tento týden, jestli někoho obviní.

pez, Martina Nášelová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz