Domácí

Na pultík KSČM promítli Horákovou. Kalousek řekl, kdo za tím stojí

Při tiskové konferenci poslanců KSČM někdo na jejich pultík promítal podobiznu Milady Horákové. Podle mluvčí KSČM stojí za vším hosté Miroslava Kalouska (TOP 09) a celou záležitost označila za neprofesionální.

Černobílá podobizna politicky Milady Horákové, kterou nechal popravit komunistický režim, se objevila na pultíku, za nímž stáli poslanci KSČM před úterním jednáním Sněmovny.


"Udělali to nějací studenti, které si sem přivedl do Sněmovny pan Kalousek, rozhodně to považujeme za naprosto neprofesionální přístup, jsme demokratická parlamentní strana a na parlamentní půdě mají všechny politické strany stejná práva. Je to neslušné a nehorázné a urážející," řekla pro TN.cz mluvčí KSČM Helena Grofová.

Související obsah

"Za akcí jsem nestál, ani jsem ji neorganizoval. Byl jsem přítelem požádán, zda bych studentům neumožnil vstup do budovy, což jsem učinil a oni to pak promítli. Jinými slovy, když jsem byl o to požádán, abych je do Sněmovny dostal, tak jsem nedokázal odolat," vysvětlil pro TN.cz Miroslav Kalousek.

"Příští týden si připomeneme 70. výročí justiční vraždy Milady Horákové, kterou komunisté ve vykonstruovaném procesu odsoudili k smrti a popravili. Několik občanů se dnes rozhodlo komunistům tento jejich zločin připomenout. Akci jsme sice neorganizovali, ale plně ji podporujeme. Nechť nikdo nezapomene na to, co se stane, když se komunisté dostanou k moci," uvedla TOP 09 na svém facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz