Zahraničí

"Trump chtěl, aby mu Čína pomohla ve volbách." Kniha vyvolává poprask

"Trump chtěl, aby mu Čína pomohla ve volbách." Kniha vyvolává poprask
Zdroj: Profimedia

Kniha bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona obsahuje velmi závažná obvinění. Píše v ní například, že americký prezident Donald trump osobně žádal svůj čínský protějšek o pomoc se znovuzvolením v letošních volbách.

Podle Boltonovy knihy nejen, že měl Trump Si Ťin-pchinga prosit o podporu v blížících se prezidentských volbách, dokonce se měl kladně vyjádřit k tomu, že Čína buduje koncentrační tábory.

Podle CNN, která z knihy cituje, na  slova čínského prezidenta, že jeho země buduje koncentrační tábory pro muslimy z ujghurské menšiny, Trrump opáčil, ať je staví dál, protože "je to přesně ta správná věc, která se má udělat."

Americký prezident na závažná prohlášení svého bývalého bezpečnostního poradce reagoval očekávatelným způsobem. "Je to lhář. Všichni v Bílém domě Johna Boltona nenáviděli," přešel Trump do protiútoku. Bolton podle něj navíc bez povolení vynesl přísně tajné informace.

Související obsah

O kontroverzní knihu se vede i právnická bitva - Bílý dům dělá všechno pro to, aby zabránil její publikaci. Únik jejích částí nicméně zastavit nedokázal.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz