Krimi

Povedený vnuk kvůli penězům napadl babičku (89). Škrtil ji, aby mu dala PIN

Povedený vnuk kvůli penězům napadl babičku (89). Škrtil ji, aby mu dala PIN
Zdroj: Profimedia

Čtyřicetiletý muž v Hradci Králové v pondělí podle policie bezdůvodně napadl postarší ženu před jedním z panelových domů. Posléze se měl vydat ke své 89leté babičce, od které si násilím vzal její kreditní kartu. Aby od ní získal i PIN, začal ji škrtit. Když ho policisté zadrželi, provedli mu test na drogy, který vyšel pozitivně. Nyní mu hrozí až 10 let ve vězení.

V pondělních dopoledních hodinách měl 40letý muž na Slezském náměstí v Hradci Králové nejdřív napadnout 60letou ženu, kterou potkal před jedním z panelových domů. "Nejprve ji sprostě nadal, poté fyzicky napadl a nakonec do ní strčil tak, že žena spadla na zem, přičemž utrpěla zranění, s kterým musela vyhledat lékařské ošetření," popsala incident policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Poté v domě navštívil svou 89letou babičku. A protože mu odmítla dát svou kreditní kartu, zaútočil na ni také. Ze strachu o svůj život se nakonec podvolila a kartu mu odevzdala. Vnuk ji záhy začal škrtit, aby mu dala i PIN. V nedalekém bankomatu si pak z babiččina účtu vybral deset tisíc korun.

"Přivolaní policisté muže vzápětí zadrželi a podrobili ho dechové zkoušce s negativním výsledkem a testu na přítomnost návykových látek. Ten byl pozitivní na amfetamin, metamfetamin a THC. Při osobní prohlídce u něho našli téměř celou částku, kterou z bankomatu neoprávněně vybral," uvedla Kormošová.

Související obsah

Muž okamžitě zamířil do policejní cely, kterou začal po chvíli demolovat. Policisté proto museli zakročit - uklidnil se až po použití donucovacích prostředků. Vyšetřovatel podal návrh na vzetí do vazby, aby muž neuprchl nebo se někde neukrýval, a soud mu vyhověl.

Muž byl obviněn z výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Za to vše mu nyní hrozí dva až deset let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz