Zahraničí

Tesco v Polsku končí, prodává 300 poboček! Chystá to i v Česku?

Tesco v Polsku končí, prodává 300 poboček! Chystá to i v Česku?
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Obchodní řetězec Tesco se stahuje z polského trhu. Zhruba 300 poboček v zemi prodává za 900 milionů zlotých (přes 5,3 miliard korun). V Česku, Maďarsku a na Slovensku chce naopak Tesco posílit.

"Viděli jsme významný pokrok v našich obchodních záměrech ve střední Evropě, ale na polském trhu se nadále setkáváme s překážkami. Dnešní rozhodnutí nám umožní se v regionu soustředit na naše obchody v České republice, Maďarsku a na Slovensku," uvedl výkonný ředitel společnosti Dave Lewis.

Češi, Slováci ani Maďaři se tak nemusí obávat, že by o prodejny Tesco přišli. Podle Lewise chce obchodní řetězec v těchto zemích naopak posílit. Jak, to už firma neuvedla.

Polské prodejny od britské firmy odkoupí dánská maloobchodní společnost Salling Group A/S. Prodej musí ještě schválit antimonopolní úřady. Celkem Tesco u našich sousedů v minulosti otevřelo 301 poboček, které teď prodává i s distribučními centry a hlavními kancelářemi.

Lewis zároveň poděkoval všem pracovníkům polské divize Teska, kteří podle něj celou dobu předváděli skvělou práci. "Vidíme tuto transakci jako nejlepší možnost, jak zajistit budoucnost pro naše kolegy a zákazníky v Polsku," doplnil v tiskové zprávě, kterou Tesco ve čtvrtek vydalo.

Související obsah

Salling Group A/S se s Teskem dohodlo na částce 900 milionů zlotých, což je zhruba 5,3 miliard korun. Peníze by měl britský obchodní řetězec obdržet ještě do konce tohoto fiskálního roku. Zisk využije pro "obecné podnikatelské účely".

Letos už se Tesco stáhlo z Číny, Thajska a Malajsie, už dříve odešlo z Japonska, Spojených států a Jižní Koreje. V Česku patří k největším obchodním řetězcům, pro firmu pracuje přes 10 tisíc lidí. Podle aktuálního seznamu má Tesco v Česku 187 prodejen.

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné ceny v obchodech, ceny vzrostly až o čtvrtinu. Více v reportáži:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz