Krimi

Policie: Benzínku podpálil zfetovaný mladík, nádrže s plynem nebyly první cíl

Po téměř 24 hodinách mohli moravskoslezští hasiči ohlásit zlikvidování požáru zásobníků na LPG na benzínce v Českém Těšíně na Karvinsku. Policisté posléze oznámili, že mladíka, který podle nich požár založil, obvinili. V době činu byl podle testu zdrogovaný.

O posunu v případu informovala v pátek před polednem policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Uvedla, že na místě už díky uhašení požáru mohou pracovat vyšetřovatelé a sbírají důkazy.

Kriminalisté už jednadvacetiletého mladíka také obvinili z obecného ohrožení, za které hrozí v případě odsouzení 8 let za mřížemi. Nádrže s plynem přitom podle nich nebyly jeho prvním cílem."Za vinu je mu kladeno, že se nejdříve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu nepodařilo. Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádrží s LPG. Reálně hrozil jejich výbuch s tragickými následky," přiblížila Viačková s tím, že ještě během pátku by měl padnout návrh na vazbu.   

 

O zlikvidování požáru informovali hasiči v pátek ráno. "Až po více než 22 hodinách dohořel v Českém Těšíně pod kontrolou hasičů druhý ze dvou zasažených nadzemních zásobníků na zkapalněný propan-butan (LPG). Pak byly oba hodinu dochlazovány," vyjádřil se mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Kvůli šlehajícím plamenům podle něj až do čtvrtečního odpoledne hrozilo, že nádrže vybuchnou, takže kolem benzínky ani nemohla projíždět auta. Nyní už je provoz zpátky v normálu.

"Během čtvrtka zde zasahovalo až deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, k večeru čtyři jednotky a v noci na pátek již jen jednotka z Karviné," vypočítal Kůdela.

Plyn z prvního zásobníku dohořel ve čtvrtek odpoledne, z toho druhého úzký plamen šlehal dál. Hasiči na hašení a ochlazování obou nádrží do čtvrtečního večera spotřebovali přes milion litrů vody.

"Po uhašení druhého zásobníku kolem páteční druhé ráno hasiči asi hodinu oba dochlazovali. Jejich zásah tak trval přes 23 hodin. Nádrže jsou teď připraveny na zkoumání vyšetřovateli hasičů i zástupci policie," informoval Kůdela.

Požár benzínky doprovázela také evakuace. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz