Zahraničí

Muž útočil, jen co vyšel z vězení. Syna postřelil, exmanželku polil hořlavinou

Muž útočil, jen co vyšel z vězení. Syna postřelil, exmanželku polil hořlavinou
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Hororový případ vyšetřují slovenští policisté v Banské Štiavnici. Starší muž, který se nedávno dostal z vězení, zaútočil na ubytovně na svou bývalou ženu a syna. Poté se pokusil spáchat sebevraždu.

Drama se odehrálo v jedné z ubytoven v Banské Štiavnici v sobotu krátce po 20. hodině. Podle policie tu starší muž zaútočil na svou rodinu. "Nejdříve ohrozil život své bývalé manželky a poté i ostatních členů rodiny, vůči kterým měl použít střelnou zbraň," uvedli slovenští policisté.

Starší muž způsobil exmanželce vážné zranění, když ji polil neznámou hořlavou látkou. Podle portálu topky.sk utrpěla popáleniny a poleptání hlavy a krku. 63letá žena je v kritickém stavu a bojuje o život. Do nemocnice ji záchranáři transportovali napojenou na umělou plicní ventilaci.

43letého syna měl 69letý útočník postřelit, když se snažil bránit svou matku. "Poškozeným se z místa podařilo utéct a podezřelý muž se následně pokusil sáhnout na život i sám sobě. V té chvíli už na místo dorazili policisté, kterým se podařilo ho zadržet," doplnila policie.

Související obsah

Otce rodiny, kterou napadl, převezli záchranáři s poraněním horní končetiny do nemocnice ve Žiaru nad Hronom. Podle slovenského portálu si chtěl muž po útoku podřezat žíly. Syn byl při převozu do nemocnice při vědomí, rozsah jeho zranění ale není znám. Policie se k tomu odmítla vyjádřit.

Muž, který má útok na svědomí, se podle kriminalistů nedávno dostal na svobodu. Ve vězení si odpykával trest za týrání blízké a svěřené osoby. "Zbraň, kterou měl použít, nedržel legálně," doplnili policisté s tím, že vyšetřování stále probíhá. Další informace by tak měli přinést později.

 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz