Zahraničí

Policisté se stáhli z části Seattlu, v ulicích města se rozpoutalo peklo!

Smrt George Floyda v americkém Minneapolisu rozpoutala protirasistické demonstrace po celém světě. V americkém Seattlu se situace vyhrotila natolik, že muži zákona vyklidili část města. A v ní pak propuklo šílené běsnění.

Požáry, drancování, rabování a útoky výtržníků. V americkém Seattlu zašla situace tak daleko, že vedení města stáhlo policisty po opakovaných střetech s demonstranty ze čtvrti Capitol Hill.

"Situace se může změnit každou minutu. Nikdy nevíte, co se může stát, když tu není přítomna policie. Lidé mají svobodu dělat, co chtějí. A nikdy nevíte, co kdo předvede. Jsme tu v pohotovosti," přiblížil jeden z místních obyvatel Bobby Stills.

Podle starostky Seattlu se v této části města okamžitě zvýšil počet trestných činů - třeba žhářství, krádeží nebo znásilnění. O víkendu tam dokonce zemřel člověk a několik dalších jich bylo postřeleno.

Související obsah

Vedení města se proto rozhodlo hlídky do Capitoll Hill zase vrátit. "Znásilnění, loupeže a nejrůznější násilné činy se dějí v oblasti, kam se nemůžeme ani dostat. Není správné, abychom tam neposílali naše strážníky," hřímá šéfka policie Carmen Bestová.

Starostka města chce přimět demonstranty k tomu, aby odešli dobrovolně. Ti ale bydlí na ulici ve stanech. Absurditu celé situace už okomentoval prezident USA Donald Trump. Podle něj kontrolu nad městem musí mít strážníci, ne vandalové.

pez, Nikola Nekvindová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz