Zahraničí

Mexiko zasáhlo velmi silné zemětřesení, úřady varovaly před tsunami

Silné zemětřesní zasáhlo v úterý večer jih Mexika. Místní úřady hlásí zatím nejméně šest mrtvých. Záchranáři se ale ještě nedostali do odlehlých vesnic. Úřady varovaly před vlnou tsunami.

V panice a strachu utíkali lidé ze svých domovů. "Kamarádi, Mexiko se právě třese. Teď se třese vážně silně. Ano, vážně silně. Lidé vybíhají na ulice. Pořád se třese země. Vyběhl jsem na ulici opravdu rychle a zapomněl jsem i roušku," popsal svědek zemětřesení.

Na ulici se museli přesunout také někteří pacienti a lékaři z nemocnic, které jsou kvůli koronaviru teď enormně vytížené.

"Slyšela jsem alarm, tak jsem se posadila na postel. Všimla jsem si poničených závěsů. A vzbudila jsem ostatní, protože to nikdo nezaznamenal," popsala pacientka Marcelina Torresová.

"Cítila jsem, jak se všechno třese. Spala jsem, ale pak jsem viděla, jak se závěsy a všechno třese. Zkusila jsem se postavit, ale nešlo to," uvedla další pacientka Teresa Juarez Salvadorová.

Související obsah

V hlavním městě Mexika, které je vzdálené asi 750 kilometrů od epicentra, bylo poškozeno několik budov a staveb. Úřady vyzvaly obyvatele, aby kvůli možné vlně tsunami opustili pobřeží.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz