Domácí

Děti při rybaření našly desítky kusů vojenské munice. Takto s ní naložily

Řeka Chrudimka na Pardubicku v úterý vyplavila desítky kusů vojenské munice, kterou během rybaření našly děti. Ty se podle strážníků zachovaly tak, jak měly, a nález ohlásily na tísňovou linku. Hned po prázdninách je proto čeká pochvala.

Čtyři chlapci ve věku od osmi do dvanácti let nahodili prut a hned zamotali vlasec. "Zachytl se nám háček, když jsme ho šli hledat, našli jsme nevybuchlé nábojnice,“ řekl nálezce munice.

Takový úlovek hoši rozhodně nečekali. Řeka se o víkendu změnila v dravý proud a munici patrně vyplavila. "Jednalo se o zhruba dvacet kusů nábojů,“ uvedl mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Ukázalo se, že jde o vojenské cvičné náboje, které sem patrně někdo ukryl, nebo vyhodil. Laik je ovšem od těch ostrých nerozezná. Strážnici jsou proto rádi, že munici nikam děti neodnášely.

Související obsah

"Určitě oceňujeme to, jakým způsobem chlapci provedli telefonické oznámení. Takhle to má podle nás vypadat,“ chválí hochy Sejkora.

"Není to poprvé, co jsem volal na tísňovou linku, jednou jsem našel injekční stříkačku,“ prozradil jeden z chlapců.

Teď už to strážníci nestihnou, ale hned na začátku nového školního roku chtějí chlapce ve škole navštívit a před spolužáky jim ještě jednou poděkovat. Munici si nakonec odvezli policisté a pyrotechnici ji odborně zničí.

ls, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz