Krimi

Padělky za více než milion! Celníci provedli razii v pražské tržnici Sapa

Padělky za více než milion! Celníci provedli razii v pražské tržnici Sapa
Zdroj: Profimedia

Celní správa podnikla ve středu velkou razii v pražské tržnici Sapa. Na místě zajistila padělky hraček a kožené galanterie za více než milión korun.

Ve středu podnikla Celní správa razii v prostorách pražské tržnice Sapa. Celníci si vytipovali čtyři obchody a ve třech z nich byli s počínáním úspěšní. V prostorách obchodů našli falešné produkty známých značek, cena výrobků by se vyšplhala na více než milion korun.

"Na dvou místech trhovci ve svých stáncích nabízeli plyšové a plastové hračky, hrací kartičky, nejrůznější figurky a stavebnice označené názvy, jež porušují některá práva majitelů ochranných známek," informuje mluvčí Celního úřadu Ivana Kurková

Související obsah

Mezi padělky našla Celní správa především hračky značek jako je Lego, My Little Pony, Pawn Patrol nebo Fortnite. Nechyběly ale ani falešné kožené kabelky a peněženky označené značkami Burberry a Michael Kors.

Zabavené zboží nyní poputuje prozatím do celního skladu, celníci ho poté zlikvidují ve specializovaných spalovnách. V minulém roce se Celnímu úřadu podařilo zabavit zboží v celkové hodnotě 678 miliónů korun.

Celní správa dostala 40 nových aut. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz